Επαιξαν μόνον …ένα ημίχρονο. Διακόπξκε το ματς Εικοσιμίας-Φωκάτων

Από το χθεσινό …μισό αγώνα Εικοσιμίας Φωκάτων 2-1 (φωτό sportsthea)

Μόνο …ένα ημίχρονο παίχθηκε χθες στον αγώνα Εικοσιμίας-Φωκάτων για το Κύπελλο Ερασιτεχνών, που ξεκίνησε στο γήπεδο Φαρακλάτων αλλά  …δεν έληξε.

Κι’ αυτό γιατί ο διαιτητής Αγγελος Βουτσινάς με την έναρξη του β’ ημιχρόνου διέγνωσε ακαταλληλότητα του γηπέδου λόγω νερού, από την νεροποντή που έπεφτε στην περιοχή.

Στα 45’ λεπτά που παίχθηκαν η Εικοσιμία ήταν καλύτερη και προηγήθηκε με με σκορ 2-1.

Στο 6’ η τυπικά γηπεδούχος Εικοσιμία προηγήθηκε με εντυπωσιακό σουτ του Ντεντλάλα, ενώ στο 15’ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων, όταν ο Μανέντης με προβολή πρόλαβε την έξοδο του Αντωνίου κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Τα Φωκάτα μείωσαν στο 37’ με σουτ του Τζωρτζάτου.

Το …υπόλοιπο του αγώνα, δηλαδή το δεύτερο ημίχρονο θα παιχθεί μάλλον την ερχόμενη Τετάρτη (14/11) κι’ αφού προηγουμένως συνεδριάσει η αρμόδια Επιτροπή της ΕΠΣΚΙ.

Εικοσιμία:(Μ. Αθηναίος), Σέσα, Κουμαριώτης, Bannister, Στεφανάτος, Πολλάτος Δημ., Ζαμπαύτης, Ντουκάι Ντ., Ντεντλάλα, Μανέντης, Μινέτος, Κούρτι.

Φωκάτα:(Δ. Λιονάτος), Αντωνίου, Πολλάτος Διον., Λουλάι, Καμπανός, Παλικισιάνος, Τζάκης, Τριανταφυλλίδης, Αραβαντινός, Τζωρτζάτος, Κονόμη, Γκέκας.