Με 32 μετάλλια γύρισαν τα δελφίνια του «Ποσειδώνα»!

Με 32 μετάλλια επέστρεψαν τα δελφίνια του «Ποσειδώνα» από το χειμερινό Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Νοτίου Ελλάδος.

Σε ανακοίνωση του Σωματείου αναφέρονται τα εξής:

Μετά το πέρας του Χειμερινού Πρωταθλήματος Τεχνικής Κολύμβησης Νοτίου Ελλάδος που διεξήχθη στην Αθήνα 23-24/03/2019 οι αθλητές μας γύρισαν με 32 μετάλλια από τα οποία 14 χρυσά και υψηλές επιδόσεις που αποτελούν όρια για τα πανελλήνια πρωταθλήματα.

Συγχαίρουμε τα δελφίνια του τμήματος μας και τον προπονητή μας κ. Μυρίλλο Ανδρέα για τις πολύ καλές επιδόσεις, καθώς και τους γονείς των αθλητών μας που μας εμπιστεύονται και στηρίζουν τις προσπάθειες και τα όνειρα των παιδιών τους.

Ευχαριστούμε δε τους επί τετραετία χορηγούς μας ΙΟΝΙΟ ΠΕΛΑΓΟΣ και IONIANSEAFERRIES καθώς και το γυμναστήριο GENESIS για την παραχώρηση του αθλητικού χώρου.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

  • ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ:

ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2ος 100 επιφάνεια όριο Οπεν και Κατηγοριών

2ος 400 επιφάνεια όριο Οπεν και Κατηγοριών

ΚΑΤΕΡΕΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

8η 100 επιφάνεια όριο Κατηγοριών

10η 50 επιφάνεια όριο Κατηγοριών

12η 50 άπνοη όριο Κατηγοριών

  • ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ -ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:

ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ:

1ος 800 επιφάνεια όριο Οπεν και Κατηγοριων

2ος 400 επιφάνεια όριο Οπεν και Κατηγοριων

3ος 200 επιφάνεια όριο Οπεν και Κατηγοριων

ΒΟΛΤΕΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1ος 400 υποβρύχιο όριο Οπεν και Κατηγοριων

2ος 100 υποβρύχιο όριο Οπεν και Κατηγοριων

3ος 50 επιφάνεια όριο Οπεν και Κατηγοριων

ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

2ος 400υποβρύχιο όριο Κατηγοριων

5ος 100 υποβρυχιο όριο Κατηγοριων

5ος 50Απνοη όριο Οπεν και Κατηγοριών

ΒΑΣΙΛΑΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

8oς 200 επιφάνεια

9oς 100 επιφάνεια

12oς 50 επιφάνεια

1η ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΙΔΩΝ 4*100 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΜΕ ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟ ΒΑΣΙΛΑΤΟ ΒΟΛΤΕΡΑ

2η ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΙΔΩΝ 4*200 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΜΕ ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟ ΒΑΣΙΛΑΤΟ ΒΟΛΤΕΡΑ

2η ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΙΔΩΝ 4*50 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΜΙΞ ΜΕ ΒΟΛΤΕΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟ ΜΥΡΙΛΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ

5η ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΙΔΩΝ 4*100 ΔΙΠΛΑ ΠΕΔΙΛΑ ΜΙΞ ΜΕ ΒΑΣΙΛΑΤΟ ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗ ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ ΚΑΤΣΑΙΤΗ

  • ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α:

ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΙΣΜΗΝΗ

1η 50 επιφάνεια όριο Οπεν και Κατηγοριων

1η 100 επιφάνεια όριο Οπεν και Κατηγοριων

1η 200 επιφάνεια όριο Οπεν και Κατηγοριων

ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

1η 400 επιφάνεια όριο Οπεν και Κατηγοριων

1η 800 επιφάνεια όριο Οπεν και Κατηγοριων

2η 200 επιφάνεια όριο Οπεν και Κατηγοριων

ΚΑΤΣΑΙΤΗ ΑΝΝΑ ΛΥΔΙΑ

1η 100 διπλα πέδιλα όριο Οπεν και Κατηγοριων

1η 200 διπλά πέδιλα όριο Οπεν και Κατηγοριων

3η 100 υποβρύχιο όριο Οπεν και Κατηγοριων

ΜΥΡΙΛΛΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ

1η 50 άπνοη όριο Οπεν και Κατηγοριων

4η 100 επιφάνεια όριο Οπεν και Κατηγοριων

ΙΩΑΝΝΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

3η 400 επιφάνεια όριο Κατηγοριων

4η 800 επιφάνεια όριο Κατηγοριων

5η 200 επιφάνεια όριο Κατηγοριων

1η ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 4*200 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΜΕ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΚΑΤΣΑΙΤΗ ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ ΙΩΑΝΝΑΤΟΥ

1η ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 4*100 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΜΕ ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ ΚΑΤΣΑΙΤΗ ΜΥΡΙΛΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ

  • ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β:

ΤΣΙΚΛΗ ΜΑΡΙΑ ΑΡΕΤΗ

1η 400 επιφάνεια όριο Κατηγοριων

2η 200 επιφάνεια όριο Κατηγοριων

3η 100 επιφάνεια όριο Κατηγοριων

ΡΟΚΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

2ος 400 διπλά πέδιλα όριο Κατηγοριων

3ος 200 δίπλα πεδιλα όριο Κατηγοριων

3ος 100 δίπλα πεδιλα όριο Κατηγοριων

ΠΡΕΝΤΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

3ος 50 επιφάνεια όριο Κατηγοριων

5ος 100 επιφάνεια όριο Κατηγοριων

5ος 200 επιφάνεια όριο Κατηγοριων

  • ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ:

ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ(2008)

1ος 50 επιφάνεια συμμετοχη για κατηγοριων

1ος 100 επιφάνεια συμμετοχη για κατηγοριων

1ος 200 επιφάνεια συμμετοχη για κατηγοριων

ΠΡΕΝΤΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ(2008)

1η 50 δίπλα πεδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

1η 200 δίπλα πεδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

5η 100 επιφάνεια συμμετοχή για κατηγοριων

ΜΑΡΚΑΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑ(2008)

2η 200 επιφάνεια συμμετοχη για κατηγοριων

2η 100 διπλά πέδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

6η 50 επιφάνεια συμμετοχη για κατηγοριων

ΛΟΥΚΕΡΗ ΝΑΝΤΙΑ (2008)

3η 50 διπλά πέδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

4η 100 δίπλα πεδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

4η 200 δίπλα πεδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

ΗΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (2008)

5ος 50 διπλά πέδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

6ος 100 διπλά πέδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

6ος 200 διπλά πέδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

ΣΤΑΒΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ(2008)

5ος 200 διπλά πέδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

6ος 100 διπλά πέδιλα

8ος 50 διπλά πέδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

ΜΟΝΟΚΡΟΥΣΟΥ ΑΝΝΑ (2008)

8η 200 διπλά πέδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

8η 100 διπλά πέδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

9η 50 διπλά πέδιλα  συμμετοχη για κατηγοριων

ΛΟΥΚΕΡΗ ΤΖΩΡΤΖΙΑ(2008)

11η 100 επιφάνεια συμμετοχη για κατηγοριων

10η 200 επιφάνεια συμμετοχη για κατηγοριων

ΙΩΑΝΝΑΤΟΥ ΣΟΦΙΑ (2009)

5η 100 διπλά πέδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

7η 50 διπλά πέδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

12η 50 επιφάνεια  συμμετοχη για κατηγοριων

ΡΟΚΚΟΣ ΑΛΕΞΗΣ(2009)

10ος 100επιφάνεια συμμετοχη για κατηγοριων

7ος 200 επιφάνεια συμμετοχη για κατηγοριων

ΤΣΙΚΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ(2010)

8ος 50 επιφάνεια συμμετοχη για κατηγοριων

7ος 100 επιφάνεια συμμετοχη για κατηγοριων

ΜΥΡΙΛΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ(2010)

6η 200 διπλά πέδιλα συμμετοχη για κατηγοριων

13η 100 επιφάνεια συμμετοχη για κατηγοριων

15η 50 επιφάνεια συμμετοχη για κατηγοριων

2η ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 4*100 ΔΙΠΛΑ ΠΕΔΙΛΑ ΜΙΚΤΗ ΜΕ ΛΟΥΚΕΡΗ Ν. ΙΩΑΝΝΑΤΟΥ ΗΛΙΟΥΔΑΚΗ ΠΟΛΥΔΩΡΟ

2η ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 4*50 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΜΙΚΤΗ ΜΕ ΠΟΛΥΔΩΡΟ ΠΡΕΝΤΑΝΟΥ ΛΟΥΚΕΡΗ ΤΖ. ΡΟΚΚΟ

Για το Δ.Σ

Η πρόεδρος

ΤΣΙΚΛΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ