Πρεμιέρα με «γειτονικό» ντέρμπι ο Παλληξουριακός στις 11 Οκτωβρίου

Το γειτονικό Τσιλιβί της Ζακύνθου θα αντιμετωπίσει  στο Ληξούρι την πρώτη αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής ο Παλληξουριακός, μετά την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε χθες στα γραφεία της ΕΠΟ.

Η σέντρα ορίστηκε για τις 11 Οκτωβρίου και το φινάλε για τις 18 Απριλίου 2021.

το πλήρες πρόγραμμα του Παλληξουριακού στον 9ο όμιλο του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής κατηγορίας περιόδου 2020-2021, έχει ως ακολούθως:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Παναιγιάλειος-Διαβολίτσι
  • Ζάκυνθος-Διαγόρας
  • Θύελλα-ΠΑΟ Βάρδας
  • Αίας Γαστ.-Αχαϊκή
  • Παλληξουριακός-ΑΟ Τσιλιβή
  • Εθνικός Σκουλ.-Πάμισος

Ρεπό: Ναυπακτιακός 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Ναυπακτιακός-Παναιγιάλειος
  • Διαβολίτσι-Ζάκυνθος
  • Διαγόρας-Αίας Γαστ.
  • ΠΑΟ Βάρδας-Παλληξουριακός
  • Αχαϊκή-Εθνικός Σκουλ.
  • ΑΟ Τσιλιβή-Πάμισος

Ρεπό: Θύελλα 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Παναιγιάλειος-Ζάκυνθος
  • Θύελλα-Ναυπακτιακός
  • Αίας Γαστ.-Διαβολίτσι
  • Εθνικός Σκουλ.-Διαγόρας
  • Πάμισος-ΠΑΟ Βάρδας
  • ΑΟ Τσιλιβή-Αχαϊκή

Ρεπό: Παλληξουριακός

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Θύελλα-Παναιγιάλειος
  • Ζάκυνθος-Αίας Γαστ.
  • Ναυπακτιακός-Παλληξουριακός
  • Διαβολίτσι-Εθνικός Σκουλ.
  • Διαγόρας-ΑΟ Τσιλιβή
  • ΠΑΟ Βάρδας-Αχαϊκή

Ρεπό: Πάμισος 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Παναιγιάλειος-Αίας Γαστ.
  • Παλληξουριακός-Θύελλα
  • Εθνικός Σκουλ.-Ζάκυνθος
  • Πάμισος-Ναυπακτιακός
  • ΑΟ Τσιλιβή-Διαβολίτσι
  • ΠΑΟ Βάρδας-Διαγόρας

Ρεπό: Αχαϊκή 

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Παλληξουριακός-Παναιγιάλειος
  • Αίας Γαστ.-Εθνικός Σκουλ.
  • Θύελλα-Πάμισος
  • Ζάκυνθος-ΑΟ Τσιλιβή
  • Ναυπακτιακός-Αχαϊκή
  • Διαβολίτσι-ΠΑΟ Βάρδας

Ρεπό: Διαγόρας 

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Παναιγιάλειος-Εθνικός Σκουλ.
  • Πάμισος-Παλληξουριακός
  • ΑΟ Τσιλιβή-Αίας Γαστ.
  • Αχαϊκή-Θύελλα
  • ΠΑΟ Βάρδας-Ζάκυνθος
  • Διαγόρας-Ναυπακτιακός

Ρεπό: Διαβολίτσι 

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Πάμισος-Παναιγιάλειος
  • Εθνικός Σκουλ.-ΑΟ Τσιλιβή
  • Παλληξουριακός-Αχαϊκή
  • Αίας Γαστ.-ΠΑΟ Βάρδας
  • Θύελλα-Διαγόρας
  • Ναυπακτιακός-Διαβολίτσι

Ρεπό: Ζάκυνθος 

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Παναιγιάλειος-ΑΟ Τσιλιβή
  • Αχαϊκή-Πάμισος
  • ΠΑΟ Βάρδας-Εθνικός Σκουλ.
  • Διαγόρας-Παλληξουριακός
  • Διαβολίτσι-Θύελλα
  • Ζάκυνθος-Ναυπακτιακός

Ρεπό: Αίας Γαστ. 

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Αχαϊκή-Παναιγιάλειος
  • ΑΟ Τσιλιβή-ΠΑΟ Βάρδας
  • Πάμισος-Διαγόρας
  • Παλληξουριακός-Διαβολίτσι
  • Αίας Γαστ.-Ναυπακτιακός
  • Θύελλα-Ζάκυνθος

Ρεπό: Εθνικός Σκουλ. 

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Παναιγιάλειος-ΠΑΟ Βάρδας
  • Διαγόρας-Αχαϊκή
  • Διαβολίτσι-Πάμισος
  • Ναυπακτιακός-Εθνικός Σκουλ.
  • Ζάκυνθος-Παλληξουριακός
  • Αίας Γαστ.-Θύελλα

Ρεπό: ΑΟ Τσιλιβή 

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Διαγόρας-Παναιγιάλειος
  • Αχαϊκή-Διαβολίτσι
  • ΑΟ Τσιλιβή-Ναυπακτιακός
  • Πάμισος-Ζάκυνθος
  • Εθνικός Σκουλ.-Θύελλα
  • Παλληξουριακός-Αίας Γαστ.

Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Διαβολίτσι-Διαγόρας
  • Ναυπακτιακός-ΠΑΟ Βάρδας
  • Ζάκυνθος-Αχαϊκή
  • Θύελλα-ΑΟ Τσιλιβή
  • Αίας Γαστ.-Πάμισος
  • Εθνικός Σκουλ.-Παλληξουριακός

Ρεπό: Παναιγιάλειος

Οι αγώνες του β’ γύρου θα διεξαχθούν αντίστροφα.