Πρωταθλητής Ελλάδας ο Ποσειδώνας Ληξουρίου στην Τεχνική Κολύμβηση

Μετά το πέρας των Πανελλήνιων Πρωταθλημάτων Τεχνικής Κολύμβησης το Δ.Σ. του Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ θέλει να συγχαρεί τους αθλητές του και τον προπονητή του Μυρίλλο Ανδρέα για την εξαίρετη συμμετοχή του σωματείου, τόσο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προαγωνιστικών Κατηγοριών «Κατάκτηση 1ης Θέσης πανελληνίως, ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019», όσο και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών «Κατάκτηση 8ης Θέσης πανελληνίως».

Οι μικροί μας αθλητές παρά το νεαρό της ηλικίας τους και το μικρό χρονικό διάστημα που προπονούνται, ξεπερνώντας το εαυτό τους και πετυχαίνοντας εξαίρετες επιδόσεις κατέκτησαν το Πρωτάθλημα και αφήνουν τα καλύτερα μηνύματα για το μέλλον.

Οι δώδεκα (12) μεγαλύτεροι αθλητές μας κατηγορίες από παγκορασίδων-παμπαίδων Α-Β ως νέων – νεανίδων, κατάφεραν να πλασαριστούν στις 8αδες των αγωνισμάτων βελτιώνοντας τις προσωπικές τους επιδόσεις και φέρνοντας συνολικά το σωματείο στην 8η θέση παρά τον λιγοστό αριθμό αθλητών σε σχέση μ άλλα σωματεία, σε ατομικό επίπεδο κερδίζοντας ότι προνόμια προσφέρει ο αθλητικός νόμος και δίνοντας ελπίδες για το μέλλον. Επίσης θέλουμε να ευχηθούμε καλή επιτυχία στον αθλητή μας Δουλγεράκη Ιωάννη που θα συμμετάσχει τέλος Ιουλίου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων στην Αίγυπτο.

Πραγματικά θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδος που στήριξε τις προσπάθειες του σωματείου μας δίνοντας μας ευκαιρία να διοργανώνουμε αγώνες στο νησί μας, την Περιφερειακή Ενότητα Κεφαλληνίας και την ΚΕΔΗΚΕ για την στήριξη των αθλητικών μας διοργανώσεων που βοηθάει στην ανάπτυξη του και στην βελτίωση των αθλητών του αλλά και τους χορηγούς IONION P. LINES, IONIANSEAFERRIES, BLUE STAR FERRIES & ATTICA GROUP, ΒΕΡΓΩΤΗ ΣΤΕΦΑΝΟ, ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ ΡΑΣΣΙΑ και ΟΙΝΟΠΟΙΕΙΟ ΣΚΛΑΒΟ που στήριξαν την μετακίνηση του σωματείου στην Χίο για την συμμετοχή του στα Καλοκαιρινά Πανελλήνια Πρωταθλήματά Τεχνικής Κολύμβησης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ (2002-2003)

ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1ος 400 επιφάνεια 3.15.09

2ος 100 επιφάνεια  38.35

3ος 50 επιφάνεια  17.66

ΚΑΤΕΡΕΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

15η 50 επιφάνεια  24.28

20η 100 επιφάνεια 56.17

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (2004-2005)

ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ

2ος 1500 επιφάνεια 14.07.13

2ος 800 επιφάνεια 7.22.81

2ος 400 επιφάνεια 3.26.17

4ος 200 επιφάνεια 1.35.08

ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

2ος 400 υποβρύχιο 3.33.71

6ος 100 υποβρυχιο  43.15

9ος 50 άπνοη 18.58

10ος 100 επιφάνεια  44.59

ΒΑΣΙΛΑΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

15ος 200 επιφάνεια 1.58.06

19ος 100 επιφάνεια  52.79

16ος 50 επιφάνεια  22.99

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

3η η 4*50 ΜΙΞ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ αποτελούμενη από τους

ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗ Α. ΜΥΡΙΛΛΟΥ Χ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β (2006)

ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΙΣΜΗΝΗ

1η 50 επιφάνεια  21.20

1η 100 επιφάνεια  47.24

1η 200 επιφάνεια 1.46.80

5η 400 επιφάνεια 4.03.64

ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

1η 800 επιφάνεια 8.00.58

1η 400 επιφάνεια 3.54.45

2η 200 επιφάνεια 1.52.06

2η 100 επιφάνεια  49.54

ΜΥΡΙΛΛΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ

4η 50 άπνοη 21.29

4η 100 υποβρύχιο 52.15

5η 50 επιφάνεια  22.89

9η 100 επιφάνεια  51.66

ΚΑΤΣΑΙΤΗ ΑΝΝΑ ΛΥΔΙΑ

5η 100 υποβρυχιο  53.40

6η 400 διπλά πέδιλα 4.26.56

7η 50 διπλά πέδιλα 26.03

8η 200 διπλά πέδιλα 2.08.72

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

1η η 4*100 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΒ με τις

ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ ΜΥΡΙΛΟΥ ΚΑΤΣΑΙΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ

1η η 4*200 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΒ με τις

ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΚΑΤΣΑΙΤΗ ΜΥΡΙΛΛΟΥ ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ

4η η 4*50 ΜΙΞ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ αποτελούμενη από τους

ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΜΥΡΙΛΛΟΥ ΠΡΕΝΤΑΝΟΣ ΡΟΚΚΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β (2007)

ΠΡΕΝΤΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

4ος 50 επιφάνεια  23.19

5ος 400 επιφανεια  4.30.01

7ος 200 επιφάνεια  2.06.48

8ος 100 επιφανεια  56.81

ΤΣΙΚΛΗ ΜΑΡΙΑ ΑΡΕΤΗ

4η 50 επιφάνεια  24.05

7η 200 επιφάνεια 2.05.47

9η 400 επιφανεια 4.27.59

10η 100 επιφανεια  56.02

ΡΟΚΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

5ος 50 διπλά πέδιλα 27.48

7ος 100 διπλά πέδιλα 1.00.31

7ος 200 διπλά πέδιλα 2.18.05

7ος 400 διπλά πέδιλα 4.53.41

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (2008-2009-2010)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 2019

ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (2008)

1ος 50 επιφάνεια  24.67

1ος 100 επιφανεια  55.02

1ος 200 επιφάνεια 2.04.17

ΠΡΕΝΤΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (2008)

2η 200 επιφανεια 2.02.22

3η 100 επιφανεια 55.15

4η 50 διπλά πέδιλα 27.93

ΜΑΡΚΑΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑ (2008)

3η 50 επιφανεια  24.42

3η 200 επιφανεια  2.05.67

5η 100 διπλά πέδιλα 1.04.28

ΤΣΙΚΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ(2010)

4ος 200 επιφάνεια 2.13.41

8ος 100 επιφανεια 1.03.15

9ος 50 επιφάνεια  27.64

ΡΟΚΚΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ (2009)

7ος 200 επιφάνεια 2.18.45

9ος 100 επιφανεια 1.03.41

11ος 50 επιφάνεια 28.28

ΜΥΡΙΛΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (2010)

9η 200 διπλά πέδιλα 2.33.65

11η 100 διπλά πέδιλα 1.12.15

17η 50 επιφανεια  29.93

ΜΟΝΟΚΡΟΥΣΟΥ ΑΝΝΑ (2008)

10η 100 διπλά πέδιλα 1.11.65

11η 50 διπλά πέδιλα  31.89

12η 200 διπλά πέδιλα 2.44.51

ΗΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (2008)

11ος 50 διπλά πέδιλα  31.08

12ος 100 διπλά πέδιλα 1.09.75

12ος 200 διπλά πέδιλα 2.39.13

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ

1η η 4*100 ΜΙΞ ΔΙΠΛΑ ΠΕΔΙΛΑ αποτελούμενη από τους

ΠΡΕΝΤΑΝΟΥ ΠΟΛΥΔΩΡΟ ΗΛΙΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΚΑΤΟΥ

2η η 4*50 ΜΙΞ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ αποτελούμενη από τους

ΠΡΕΝΤΑΝΟΥ ΤΣΙΚΛΗ ΜΑΡΚΑΤΟΥ ΠΟΛΥΔΩΡΟ

ΓΙΑ το ΔΣ
Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΤΣΙΚΛΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ