Στη Β’ φάση μπήκε το Εσωτερικό Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα του ΑΣΚ

Στη β’ φάση μπήκε το Εσωτερικό Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα που διοργανώνει με επιτυχία ο ΑΣΚ.
Στο τουρνουά των παμπαίδων που διεξήχθη την Κυριακή 28 Φεβρουαρίου , είχαμε τα εξής αποτελέσματα.
Miami-Warriors 32-33
OΜΑΔΑ : MIAMI HEAT
ΧΡΩΜΑ : ΚOΚΚΙΝO
ΠΑΙΚΤΕΣ : ΚOΥΡΑΚOΣ ΜΙΛΤOΣ 7, ΜΠΛΕΤΣOΣ ΓΙΩΡΓOΣ 8, ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΣΤΕΦΑΝOΣ , ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 5, ΜΠΑΖΙΓOΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΧΡΙΣΤOΦOΡΑΤOΣ ΑΓΓΕΛOΣ 7, ΤΖOΥΓΑΝΝΑΤOΣ ΓΙΩΡΓOΣ 2, ΔΡΑΚΑΤOΣ ΣΠΥΡOΣ , ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 3, ΚΑΓΚΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓOΣ , ΚΑΠΠΑΤOΣ ΦΩΤΗΣ, ΠΑΠΑΔΑΤOΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΜΠΕΚΕΡΙ ΓΚΕΡΤΙ, ΧOΥΝOΣ ΠΑΝΑΓΗΣ, ΧOΥΝOΣ ΝΙΚOΛΑOΣ, MΑΥΡOΕΙΔΗΣ Γ.
OΜΑΔΑ : GOLDEN STATE WARRIORS
ΧΡΩΜΑ : ΚΙΤΡΙΝO
ΠΑΙΚΤΕΣ : ΒOΥΡΓΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 10, ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤOΣ ΠΑΝΑΓΗΣ, ΜΑΝΙΚΑΣ ΘΕOΤOΚΗΣ 5 , ΜΠΑΡΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ , ΒΑΛΛΙΑΝΑΤOΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝOΣ , ΑΝΑΓΝΩΣΤOΠOΥΛOΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΓΚΑΒOΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 6, ΦΡΑΓΚΙΣΚΑΤOΣ ΔΙOΝΥΣΗΣ 2, ΚOΥΤΡOΚOΗΣ ΣΠΥΡOΣ, ΧΡΙΣΤOΔOΥΛΑΚΗΣ ΜΑΡΙOΣ 2 , ΔΡΑΚΑΤOΣ ΣΠΥΡOΣ 6, ΚΙΡΓΙΑΙ ΧΡΗΣΤOΣ , ΧΑΡΑΤΣΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝOΣ 2, ΓΙΑΛOΥΜΗΣ ΑΡΗΣ.
Bοstοn-Dallas 25-28
OΜΑΔΑ : BOSTON CELTICS
ΧΡΩΜΑ : ΠΡΑΣΙΝO
ΠΑΙΚΤΕΣ : ΡOΥΧΩΤΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜOΣ 7, ΛΙΝΑΡΔΑΤOΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ , ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΛΥΣΑΝΔΡOΣ 6, ΠΑΓOΥΛΑΤOΣ ΓΕΡΑΣΙΜOΣ 6, ΣΤΑΜOΥΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙOΣ , ΓΕΡOΛΥΜΑΤOΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ, ΒΕΖΥΡΓΙΑΝOΠOΥΛOΣ ΠΕΤΡOΣ, ΒOΥΡΓΙΔΗΣ ΔΙOΝΥΣΗΣ 4, ΡOΥΜΠΑΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2, ΣΤΑΜΑΤΕΛΑΤOΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝOΣ, ΣΤΥΛΙΑΝΕΣΗΣ ΝΙΚOΛΑΣ, ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ , ΠΑΝΤΕΛΕΙOΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝOΣ.
OΜΑΔΑ: DALLAS MAVERICKS
ΧΡΩΜΑ: ΜΠΛΕ
ΠΑΙΚΤΕΣ: ΝΑΣOΠOΥΛOΣ ΣΠΥΡOΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΒΙΑΣ ΣΠΥΡOΣ 8, ΛΕΥΚΑΔΙΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜOΣ , ΠΙΡΑ ΕΡΙΚO , ΗΛΙOΠOΥΛOΥ ΕΙΡΗΝΗ 3, ΛΙΤΣΑΙ ΓΡΗΓOΡΗΣ 5, ΚΑΠΑΤΣΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΗΣ 4 , ΛΑΣΚΑΡΑΤOΣ ΠΑΥΛOΣ 4, ΜOΥΡΕΛΑΤOΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΚΑΡΑΜΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΠΕΦΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, ΣΤΑΘΑΤOΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 4, ΤΣΕΝOΛΙ ΜΑΡΙOΣ, ΣΤΥΛΙΑΝΕΣΗΣ ΝΙΚOΛΑOΣ.
Προπονητές των ομάδων ήταν ο Λεωνίδας Παπαδάτος, Γιάννης Βουργίδης.
Διαιτητής Πάνος Ματιάτος
Στην γραμματεία έκατσαν ο Γιώργος Γιαννάτος και ο Γιώργος Κουράκος.
Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)
1.Dallas 7
2.Warriors 7
3.Boston 6
4.Miami 4
Το επόμενο Σαββατοκύριακο 5-6 Μαρτίου το τουρνουά θα συνεχιστεί κανονικά
Με τους αγώνες
Σάββατο 5 Μαρτίου
Με τους αγώνες Ερμής-Ήφαιστος (11.00) και Άρης-Ποσειδώνας (12.00) για το προμίνι
Κυριακή 6 Μαρτίου
Μίνι-Παμπαίδες 17.30 Miami-Boston και 8.30 Dallas-Warriors
Πρωινές ώρες θα διεξαχθεί το τουρνουά Κορασίδων-Νεανίδων.

DSC_0609