Πρωταθλητής ο Α.Ο. Πρόννων νίκησε μέσα στο Ληξούρι τον Παλληξουριακό με 1-0!

Συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκαν σήμερα, Κυριακή 5/5 το απόγευμα  τα playoffs, αλλά και το πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας 2018-2019, με τους δύο αγώνες του προγράμματος σε Δ.Α.Κ. Αργοστολίου και Ληξούρι.

Πρωταθλητής περιόδου 2018-2019 αναδείχθηκε ο Α.Ο. Πρόννων!!

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα

Νάτοι….. Νάτοι οι πρωταθλητές
α/α Αγώνας Αγώνες
1. Α.Ο. Διλινάτα – Α.Ο. Φωκάτα 1 – 0
2. Α.Ο. Παλληξουριακός – Α.Ο. Πρόννοι 0 – 1

Έγραψε ιστορία…… Πρωταθλητής κόντρα στα προγνωστικά ο Α.Ο. Πρόννων

Έγραψε ιστορία σήμερα το απόγευμα στον Άγιο Ανώνη Ληξουρίου ο Α.Ο. Πρόννων, με τη νίκη του στις καθυστερήσεις 0-1, επί του αήττητου Παλληξουριακού. Μια νίκη με την οποία κατακτά για πρώτη φορά στην ιστορία του, τον τίτλο του πρωταθλητή Α’ κατηγορίας και την παράλληλη άνοδο του την Γ’ Εθνική κατηγορία για την επόμενη χρονιά.

Το “χρυσό” γκολ στο 90+5′ του Ζαρνακούπη που χάρισε το πρωτάθλημα στους Πρόννους

Ένα γκολ του Κώστα Ζαρνακούπη στις καθυστερήσεις, έσπασε το αήττητο του Παλληξουριακού και έδωσε αυτό που έχασαν πέρυσι στο παρά ένα, οι φιλοξενούμενοι.

Οι “ερυθρόλευκοι” πλήρωσαν την απώλεια του τίτλου με τις πολλές χαμένες ευκαιρίες που είχαν στο παιχνίδι.

Νίκησαν 1-0 τα Διλινάτα…
Δεν κατάφεραν να πάρουν τον ιστορικό βαθμό τα Φωκάτα

Την ίδια ώρα στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, τα Διλινάτα επικράτησαν 1-0 των Φωκάτων και έκλεισαν την χρονιά νικηφόρα.

Αντίθετα, η ομάδα της Λακήθρας θα ψάξει τον πρώτο της βαθμό στη σειρά την επόμενη περίοδο, κάτι που μπορεί να μην κατάφερε φέτος, όμως η αγωνιστική της παρουσία ήταν τέτοια που δίνει ελπίδες για την επόμενη χρονιά.