Φιλική νίκη για τον Πυλαριακό 5-1 τον Εθνικό Κεφαλονιάς

Πυλαριακός – Εθνικός Κεφαλονιάς έδωσαν χθες ένα φιλικό ματς, όπου οι Πυλαριανοί νίκησαν με 5-1 προχθές το απόγευμα στον Καραβόμυλο.

Οι προπονητές των δύο ομάδων δοκίμασαν διάφορα σχήματα και τακτικές, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετές απουσίες.

Σε γενικές γραμμές το παιχνίδι ήταν αρκετά ενδιαφέρον και οι ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο.

Συγκεκριμένα οι γηπεδούχοι στο 30λεπτο πίεσαν στην επίθεση, εκμεταλλεύθηκαν τα λάθη των αντιπάλων τους, ήταν αρκετά καλοί και προηγήθηκαν σε αυτό το διάστημα 3-0.

Τα πρώτα 45′, τελικά ολοκληρώθηκαν με ακόμη ένα τέρμα για την ομάδα του Κ. Βιτωράτου και σκορ 4-0!

Στο δεύτερο ο Εθνικός ισορρόπησε και στην συνέχεια ήταν καλύτερος, κατάφερε να μειώσει σε 4-1, αλλά και να δεχθεί ένα ακόμη γκολ, για να γραφτεί το τελικό 5-1.

Τα γκολ για τον Πυλαριακό: 2 Παν. Σταμούλης, 1 Στ. Καππάτος, 1 Θοδ. Νικολοβιέννης και 1 αυτογκόλ. Για τον Εθνικό σκόραρε ο Γ. Αναλυτής.

Πυλαριακός:(Κ. Βιτωράτος), Α. Γασπαρής, Γρηγοράτος, Σολδάτος, Σπαθής, Παπαδάτος, Καππάτος, Ν. Σταμούλης, Νικολοβιέννης, Ποταμιάνος, Π. Σταμούλης.

Έπαιξαν και οι: Φούκας, Ν. Γασπαρής και Διαμαντής.

Εθνικός: (Κουρούκλης), Χασανάι, Μαυροειδής, Σιμωτάς, Γαβαλάς, Μαρούλης, Μπάμπης, Γιακουμάτος, Σινάι, Ενέα, Ρεμούντης, Αναλυτής.

Έπαιξαν και οι:Τσίγκανος, Παρίσης, Σπυράτος, Φαρακλός, και Ρενάλντο.