Hττα των Εφήβων του ΑΣΚ στην Πάτρα από τον Απόλλωνα

Στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής το εφηβικό τμήμα του Α.Σ. Κεφαλονιά, ηττήθηκε από τον Απόλλωνα στην Πάτρα με σκορ 66-58. Η εξέλιξη του αγώνα ανά περίοδο ήταν: 14-11, 31-27, 52-44, 66-58.

Οι πόντοι και οι συμμετοχές του Α.Σ.Κ. (Δούλιας):  Αναγνωστάκης 8, Φραγκισκάτος, Γκαβός 16. Καββαδίας 5, Μανίκας 9, Βασιλάκης 4, Βεζυργιανόπουλος 2, Χριστοφοράτος 14, Καπατσώρης. Στην επόμενη αγωνιστική, οι νησιώτες αντιμετωπίζουν στο Αργοστόλι την ομάδα του Βαρθολομιού, το Σάββατο 9/11 στις 11.30 π.μ.

n Εύκολη νίκη στην πρεμιέρα του Β γύρου με αντίπαλο την Παναχαϊκή στο Αργοστόλι, για το παιδικό τμήμα του συλλόγου, καθώς επικράτησε των Πατρινών με σκορ 68-28 και παραμένει αήττητο στον όμιλό του. Η εξέλιξη του αγώνα ανά περίοδο ήταν: 16-7, 41-14, 55-15, 68-28. Οι πόντοι και οι συμμετοχές του Α.Σ.Κ. (Ματιάτος): Βαλλιανάτος, Βουργίδης Β. 7, Σπυράτος 4, Σταθάτος 16, Καραβιώτης, Βουργίδης Δ. 22, Μαλιαγρός 2, Λουκέρης 13, Ποταμιάνος, Χαρατσάρης, Γαλιατσάτος 4, Μιχαλάτος. Την επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 10/11) οι παίδες αντιμετωπίζουν την ομάδα του Γλαύκου εκτός έδρας.

n Πρεμιέρα και για την ανδρική ομάδα του συλλόγου, καθώς την Κυριακή 10/11, ξεκινά το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΗ. Στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου, οι άνδρες αντιμετωπίζουν εκτός έδρας στην Πάτρα την ομάδα του Σείριου Πατρών.