H μεγάλη ανατροπή του «Εύγερου» 3-2 τον Εθνικό

Ο Εύγερος για τη μεγάλη ανατροπή στο Κύπελλο, ανακοίνωσε τα εξής:

Την Τετάρτη 23 Ιανουαρίου διεξήχθη στο Ενωσιακό γήπεδο των Φαρακλάτων ο πρώτος αγώνας της 2ης σειράς για το Κύπελλο της Ε.Π.Σ.Κ.Ι ανάμεσα στο σωματείο μας και το Α.Ο Εθνικό Κεφαλονιάς.

Μέσα σε πολύ δύσκολες καιρικές συνθήκες η ομάδα μας αν και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ το οποίο στο 15′ λεπτό ήταν 0-2 πέτυχε μια μεγάλη ανατροπή και με γκολ λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα πήρε μια σπουδαία νίκη με τελικό αποτέλεσμα 3-2.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Νίκος Παπαναστασάτος ο οποίος σημείωσε και τα τρία γκολ για την ομάδα μας ωστόσο αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες για την προσπάθεια τους αλλά και στον προπονητή μας Χρήστο Παπαναστασάτο!

Συνεχίζουμε ενωμένοι τόσο για τις αγωνιστικές μας υποχρεώσεις στο Πρωτάθλημα όσο και για τον επαναληπτικό αγώνα του Κυπέλλου με στόχο να πάρουμε την πρόκριση για τα ημιτελικά.