Νέα νίκη εκτός έδρας ο ΑΣΚ

Νέα, δεύτερη συνεχόμενη νίκη εκτός έδρας πέτυχε η ομάδα μας απέναντι στην ομάδα της Γαστούνης την Κυριακή 3/12 με σκορ 42 – 56 στα πλαίσια του Πρωταθλήματος της Β ΕΣΚΑΗ.

Σε ένα γενικά «σκληρό» παιχνίδι ο Α.Σ.Κεφαλληνιακός έδειξε από την αρχή ότι μπήκε στο γήπεδο για να κερδίσει. Με δυνατό πρώτο δεκάλεπτο οι παίχτες του coach Κωστίδη βρήκαν ρυθμό τον οποίο κράτησαν μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου (16-31). Η άμυνα ζώνης που εφάρμοσε η ομάδα της Γαστούνης δημιούργησε κάποια προβλήματα στην επιθετική λειτουργία των φιλοξενουμένων. Με ψυχραιμία όμως και σωστή καθοδήγηση η ομάδα μας κατάφερε να επιστρέψει στο νησί με ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα.

Επόμενη αγωνιστική εντός έδρας 12.00 στο κλειστό γυμναστήριο. Σας περιμένουμε να χειροκροτήσουμε την πρώτη εμφάνιση της ομάδας μας στο Αργοστόλι.

Τα δεκάλεπτα: 7-13, 9-18, 18-15, 8-10

ΑΣΚ: Βαλλιανάτος, Τσιμπούκης 10(1), Παντελειός, Λουκέρης 15(1), Μανέντης, Παλημέρης, Χτηστάτος, Καραμπατσάκης, Χήτος, Μουικης 9, Καραπέτσας 9(1), Παπαδάτος 13.