Πρώτο τρίποντο για τα Διλινάτα στο Πρωτάθλημα της A’. Νίκησαν την Πρόοδο Ιθάκης στις Κεραμειές 1-0

Τα Διλινάτα πέτυχαν χθες το πρώτο τους φετινό «τρίποντο», νικώντα 1-0 την Πρόοδο Ιθάκης στο γήπεδο Κεραμειών, σε εξ αναβολής αγώνα.

Το ματς ήταν μέτριο και οι δύο ομάδες έδωσαν βάση κυρίως στις άμυνες, γι’ αυτό και δεν υπήρξαν πολλές ευκαιρίες για γκόλ.

Το μοναδικό γκόλ του αγώνα επιτεύχθηκε στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου. O σπύρος Κουρκουμέλης, έπιασε ένα δυνατό σούτ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον αμυνικό της Προόδου Τ. Τσιντήλα και στη συνέχεια αναπαύθηκε στα δίχτυα του τερματοφύλακα Κασσιανού, που δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Καλή η διαιτησία του κ. Σπ. Μαγουλά (Ε. Σούλα-Π. Τούρλος).

Διλινάτα (Δ. Κουρκουμέλης): Καλαφάτης, Κατσούρης, Αναλυτής Θ., Τζωρτζάτος Δημ., Κουρκουμέλης Σπ., Βαγγελάτος, Γεωργόπουλος (72’ Παππάς), Κουρκουμέλης Χρ. (82’ Τζωρτζάτος Φωτ.), Χρυσανθακόπουλος, (90’ Σέρρας), Τζωρτζάτος Χρ., Τσάκος.

Πρόοδος: (Κ. Πίππος): Κασσιανός, Τσιντήλας Τ., Τσάμης (84’ Λίλα), Παπαδόπουλος, Λαγκαδάς, Πρεβεζιάνος, Δευτεραίος (68’ Κιοράι), Καρανίκας (72’ Κωστόπουλος), Κατσαρέλιας, Αρταβάνης, Βλασσόπουλος.

Φάση από τον χθεσινό αγώνα Διλινάτων-Προόδου (φωτό sportsthea)