Σήμερα και το Σαββατοκύριακο θα διεξαχθεί το Πρωτάθλημα Ελλάδος Beach Soccer, στο οποίο θα συμμετάσχει ο Α.Ο. Κεφαλληνία.
Οι αγώνες θα γίνουν στο Π.Ε.Α.Κ. Πάτρας και συγκεκριμένα στο γήπεδο «Σπύρος Αβράμης», Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή, 15-16-17/7/2022 αντίστοιχα.
Συμμετέχουν εφτά (7) ομάδες, οι οποίες αποτελούν τους δύο ομίλους της διοργάνωσης.
◼︎ Α’ Όμιλος:
- Νάπολη Πατρών
- Α.Σ. Ένωση
- Α.Ο. Άτλας
- Παναχαϊκή
◼︎ Β’ Όμιλος
- Α.Ο. Κεφαλληνία
- Αχαϊκός
- Α.Σ. Γύμνασις
Α.Ο. Κεφαλληνία
Πρόεδρος του Α.Ο. Κεφαλληνία είναι ο πρώην πρόεδρος της Ε.Π.Σ.Κ.Ι. – Α’ αντιπρόεδρος Ε.Π.Ο. κ. Βαγγέλης Μαζαράκης και παίκτης – προπονητής του, ο Ζακυνθινός Θεόφιλος Τριανταφυλλίδης.
Το ρόστερ αποτελείται από τους παρακάτω:
Μακρής Φώτιος
Λέτσο Λαμιον
Καρακάσης Γεώργιος
Τριανταφυλλίδης Θεόφιλος
Φάρος Χρήστος
Ευγενίου Θεόδωρος
Παπαευστρατίου – Αρμάγος Στρατής
Γιαννακόπουλος Γιώργος
Κατσούλης Ανδρέας
Γκρίτζαλης Σπυρίδων
Κοκουβίνης Κωνσταντίνος
Καφαντάρης Μιχάλης
Τσιάκαλος Ιωάννης
Ρίζος Σταύρος
Τσέργας Βασίλης
Λώλος Χρήστος
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
◼︎ 1η φάση
Α’ Όμιλος
- Α.Π.Σ. ΝΑΠΟΛΗ ΠΑΤΡΩΝ
- Α.Σ. ΕΝΩΣΗ
- ΑΤΛΑΣ Α.Ο.
- ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2014
1η αγωνιστική
◼︎ Παρασκευή 15/7
Α.Π.Σ. ΝΑΠΟΛΗ ΠΑΤΡΩΝ – Α.Σ. ΕΝΩΣΗ ώρα 19.30
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2014 – ΑΤΛΑΣ Α.Ο. ώρα 18.15
2η αγωνιστική
◼︎ Σάββατο 16/7
Α.Π.Σ. ΝΑΠΟΛΗ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΤΛΑΣ Α.Ο. ώρα 09.00
Α.Σ. ΕΝΩΣΗ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2014 ώρα 11.30
3η αγωνιστική
◼︎ Σάββατο 16/7
ΑΤΛΑΣ Α.Ο. – Α.Σ. ΕΝΩΣΗ ώρα 17.00
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2014 – Α.Π.Σ. ΝΑΠΟΛΗ ΠΑΤΡΩΝ ώρα 19.30
Β Όμιλος
- Α.Ο. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑ
- Α.Π.Ο. ΑΧΑΪΚΟΣ
- Α.Σ. ΓΥΜΝΑΣΙΣ
1η αγωνιστική
◼︎ Παρασκευή 15/7
Α.Ο. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑ – Α.Π.Ο. ΑΧΑΪΚΟΣ ώρα 17.00
Ρεπό: Α.Σ. ΓΥΜΝΑΣΙΣ
2η αγωνιστική
Σάββατο 16.7
Α.Ο. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑ – Α.Σ. ΓΥΜΝΑΣΙΣ ώρα 10.15
Ρεπό: Α.Π.Ο. ΑΧΑΪΚΟΣ
3η αγωνιστική
◼︎ Σάββατο 16/7
Α.Π.Ο. ΑΧΑΪΚΟΣ – Α.Σ. ΓΥΜΝΑΣΙΣ ώρα 18.15
Ρεπό: Α.Ο. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑ
Ημιτελικοί
◼︎ Κυριακή 17/7
Α1 – Β2 ώρα 09.00
Α2 – Β1 ώρα 10.15
Αγώνες Κατάταξης (θέσεις 5-7)
Α4 – Β3 ώρα 11.30
Ο νικητής του ζευγαριού Α4 – Β3 θα αγωνιστεί με τον Α3 ώρα 17.00
◼︎ Τελικός και Μικρός Τελικός
Κυριακή 17/7
Τελικός (Ο νικητής του ζευγαριού Α1-Β2 με τον νικητή του ζευγαριού Α2-Β1) ώρα 19.30.
Μικρός Τελικός (Ο ηττημένος του ζευγαριού Α1-Β2 με τον ηττημένο του ζευγαριού Α2-Β1) ώρα 18.15.
Καλή επιτυχία στην ομάδα μας!